sobota, 29 czerwca 2013

24 Wyścig Solidarności i Olimpijczyków w Jaworznie!

Kolarze opanowali  Jaworzno to wszystko za sprawą  24 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków, który w  tym roku zawitał do naszego miasta. O godzinie 13:00 spod Hali Widowiskowo-Sportowej wyruszył III etap wyścigu, którego meta usytuowana została w Kielcach.  Zawodnicy musieli pokonać ponad  190 km. 
Kolarze wystartowali spod Hali Widowiskowo-Sportowej i zrobili rundę honorową przez centrum i Podwale. Następnie już przez Warpie i Szczakową udali się w kierunku Bukowna i dalej w stronę mety  do Kielc. 
Konrad Dąbkowski z grupy przekraczał linię mety trzeciego etapu 24. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków  (188,1 km) z prędkością 80,4 km. – To był najszybszy finisz w historii kolarstwa – cieszył się Dariusz Banaszek, dyrektor sportowy grupy BDC. – Mówiłem w Jastrzębiu, że w Kielcach będzie „niebiesko” i było. Właśnie w strojach takiego koloru ścigają się podopieczni Banaszka. Pierwsze dwa dni wyścigu były dla mnie ciężkie, etapy nie były "pode mnie" - mówił Dąbkowski. - Trzeci odcinek wreszcie dał mi się wykazać. Nastawiałem się na ten dzień. Zeszła ze mnie presja, byłem pewny siebie. Cieszę się ogromnie-powiedział zwycięzca 3 etapu WSIO.



 Dąbkowski uzyskał na finiszu kilka metrów przewagi nad drugim na mecie Paweł Franczak z Wibatechu Ziemia Brzeska. Trzeci był Grzegorz Stępniak z CCC Polsat Polkowice. – To był wreszcie polski dzień – stwierdził Waldemar Krenc, przewodniczący komitetu organizacyjnego.
Polscy zawodnicy atakowali niemal od  samego początku etapu  i mimo trudnych warunków na trasie. Podczas  widowiskowej  ucieczki uczestniczyło w niej  aż siedmiu kolarzy, a wśród nich zwycięzca wyścigu sprzed dwóch lat Marcin Sapa z BDC. Śmiałkowie, mając nawet półtorej minuty przewagi zostali doścignięci przed Kielcami i zawodnicy Banaszka zmienili taktykę pomagając na finiszu Dąbkowskiemu.



W klasyfikacji generalnej po jaworznicko-kieleckim etapie wciąż prowadzi Witali Popkow z grupy ISD Continental, który ma 1,53 min przewagi nad Niemcem Jonasem Kochem z LKT Team Brandenburg (strata 1,44), i Kamilem Zielińskim – strata 2,19 min.


sobota, 22 czerwca 2013

Szczaksa promuje miasto

Promocja miasta poprzez sport to jedna z wielu opcji współczesnego PR-u. Jak sie okazuje UM w Jaworznie w końcu postanowił dostrzec ten problem i wsparł finansowo drużynę  Szczakowianki Jaworzno. Gmina płaci  za to 180 tys. złotych klubowi, który zobowiązany jest   do ekspozycji materiałów promocyjnych podczas rozgrywek III ligowych, zarówno na Stadionie Miejskim przy ul. Krakowskiej, jak i podczas meczów wyjazdowych.

- Wiele miast promuje się poprzez wydarzenia sportowe  - wyjaśnia  Sebastian Kuś z Biura  Promocji i Informacji UM. - Podpisując umowę ze Szczakowianką dołączyliśmy do tego grona. Warto przy tym pamiętać, że taka forma promocji wpisuje się w realizowany od pewnego już czasu program promocji marki "Jaworzno - źródło energii". 
Podpisana umowa jest wynikiem ogłoszonego przetargu na promocję miasta poprzez sport, która obowiązywać będzie do końca 2013 roku.  Jak podkreśla prezes Sojka dla zespołu taki zastrzyk gotówki to duże wsparcie, a umowa jest korzystna dla obu stron, zarówno dla miasta, jak i dla klubu-zakończył.




poniedziałek, 17 czerwca 2013

Dni Jaworzna 2013 już za nami

Jak mawia klasyk wszystko co dobre  szybko się kończy to prawda. Tegoroczne obchody Dni Jaworzna również przeszły do historii. Nie zabrakło miłej zabawy w zacnym gronie. Imprezy towarzyszące trwały już od tygodnia, ale kulminacja obchodów nastąpiła już od 14-16 czerwca.


   Warsztaty muzyczne z udziałem Krystyny Prońko przy współudziale jaworznickiej orkiestry eM Band cieszyły się sporą popularnością. Nikt z uczestników nie spodziewał się ,ze światowa gwiazda w tak ciekawy i inspirujący sposób poprowadzi to spotkanie z początkującymi muzykami.

  Każdy uczestnik tegorocznej imprezy nie mógł narzekać na brak atrakcji. Było coś dla małych i dorosłych szczególnie podczas pokazu Militari czyli pojazdów, które służyły żołnierzom podczas działań wojennych. Świętowanie przed Halą Widowiskowo-Sportową przeniosło się do jej wnętrza za sprawa koncertu sióstr Goławskich znanych z programu X-Factor oraz występu Rafała Brzozowskiego, który niestety musiał skrócić swój występ za sprawa napiętego harmonogramu, który związany był z udziałem na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Artysta opuścił scenę w Jaworznie przed godziną 21, aby po blisko dwóch godzinach wystąpić na deskach opolskiego teatru.

  Na szczęście zagorzałe fanki nie narzekały po tym jak wokalista podszedł do nich i wręczał autografy. W między czasie Dni Jaworzna uświetniały jaworznickie zespoły m.in. z Undergroundowej Piwnicy Muzycznej działającej w CK Teatr Sztuk oraz zespół z Węgier „ Thin Lizzy Tribute”.
Natomiast amatorzy Nordic Walking mogli wziąć udział w drugim już organizowanym rajdzie. Podczas Festynu rodzinnego odbywały się również pokazy taneczne, gimnastyczne oraz pokazy sztuk walki w wykonaniu Klubu Walki Wręcz Patner 2 Jaworzno. Kolejne imprezy już za rok, ale jednego można by pewnym, że organizatorzy zadbają o jeszcze większe atrakcje jak sami zapowiadają. 


Rafał Brzozowski oczarował fanki.






























środa, 12 czerwca 2013

Historia zaklęta w grafitti


    Jak ubarwić przejście podziemne?na to pytanie znalazł odpowiedź jaworznianin Mateusz Wolski, który zaproponował, aby sztukę przelać na miejskie mury, które często są zniszczone wulgarnymi napisami i bohomazami.
 Problem wandali w jakimkolwiek mieście w naszym  kraju jest znany nie od dziś, gdy tylko elewacje budynków lub mury zostaną odnowione niemal natychmiast pojawiają się na nich szpetne napisy. Mateusz Wolski jest absolwentem Wydziału Grafiki i Informatyki Śląskiej Wyższej Szkoły Informatyczno-Medycznej. Młody artysta czerpie inspiracje z dzieł między innymi takich twórców jak Roman Cieślewicz czy Franciszek Starowieyski.

     Jego prace można było już oglądać podczas wystawy w Muzeum Miasta Jaworzna. Jaworznianin prezentował tam: kaligrafię, plakat, grafikę użytkową, street art, graffiti, typografię.
Dlatego postanowiono upiększyć przejścia podziemne graffiti połączonym z kaligrafią, które   przedstawiają historię Jaworzna. Na początek  pomalowano przejście podziemne  na Leopoldzie. Kilka dni temu Mateusz Wolski pod okiem Przemysława Dudzika wykonał tam popis kaligrafii z krótką legendą o Jaworznie. Warto na własne oczy zobaczyć upiększone przejście podziemne, które można już podziwiać!
Na razie tylko jedno przejście podziemne zostało pomalowane, ale jeśli pomysł spotka się z aprobatą mieszkańców, to w kolejnych również pojawią się podobne malunki.  

poniedziałek, 10 czerwca 2013

JBO szczegóły

http://jaworznianin.pl/images//bo.jpgWłaśnie dzisiaj  rozpoczyna  się szereg spotkań z mieszkańcami w sprawie Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach kampanii uruchomione zostaną punkty informacyjne oraz odbędą się spotkania z mieszkańcami, których będzie w sumie trzynaście - po jednym w każdym z obszarów konsultacyjnych. 
    Mieszkańcy poznają na nich wszystkie najważniejsze informacje, m.in. o sposobie zgłaszania inicjatyw w ramach JBO, trybie ich weryfikacji i zasadach późniejszego głosowania. Warto pamiętać o tym, że spotkania mają charakter informacyjny i nie będzie można wówczas składać samych pomysłów. Taką możliwość mieszkańcy będą mieli dopiero po zakończeniu serii spotkań we wszystkich dzielnicach. W najbliższym czasie ruszy także specjalna strona internetowa stanowiąca kompendium wiedzy na temat Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego . Warto uczestniczyć w spotkaniach  zamiast  ciągle narzekać !


Szczegółowy harmonogram spotkań z mieszkańcami w sprawie Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego:

- Podłęże, Pszczelnik - 10 czerwca, godz. 17:00 - Zespół Szkół Ogólnokształcących, ul. Towarowa 61
- Gigant, Leopold - 10 czerwca, godz. 17:00 - Gimnazjum nr 3, ul. Lipowa 24
- Azot, Bory, Stara Huta - 11 czerwca, godz. 17:00 - Szkoła Podstawowa nr 14, ul. Niemcewicza 7a
- Cezarówka Dolna, Byczyna - 11 czerwca, godz. 17:00 - Klub "NIKO", ul. Korczyńskiego 10
- Osiedle Stałe - 12 czerwca, godz. 17:00 - II Liceum Ogólnokształcące, ul. M. Curie-Skłodowskiej 6
- Cezarówka Górna, Jeziorki, Koźmin, Wilkoszyn - 12 czerwca, godz. 17:00 - Klub "Kasztan", ul. Kasztanowa 30
- Pechnik, Podwale, Warpie - 13 czerwca, godz. 17:00 - I Liceum Ogólnokształcące, ul. Licealna 3
- Dąbrowa Narodowa, Łubowiec, Rejon Energetyków - 13 czerwca, godz. 17:00 - Strażnica OSP, ul. Strażacka 11
- Długszyn, Niedzieliska - 14 czerwca, godz. 17:00 - Klub "Relaks", ul. Szczakowska 35
- Ciężkowice - 14 czerwca, godz. 17:00 - Szkoła Podstawowa nr 18, ul. Ks. Mroczka 53c
- Dobra, Góra Piasku, Pieczyska, Szczakowa - 18 czerwca, godz. 17:00 - Dom Kultury, ul. Jagiellońska 3
- Śródmieście - 18 czerwca, godz. 17:00 - Urząd Miejski, ul. Grunwaldzka 33
- Jeleń - 19 czerwca, godz. 17:00 - Dom Kultury, ul. Wiosny Ludów 1

Szczegółowy harmonogram konsultacji społecznych w sprawie Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego:

I.   Organizacja spotkań z mieszkańcami - 10.-19.06.2013
II.  Nabór wniosków z propozycjami zadań dla obszarów konsultacyjnych - 20.06.-10.07.2013
III. Weryfikacja wniosków zgłoszonych przez mieszkańców - 15.07.-30.08.2013
IV.  Wybór zadań dla obszarów konsultacyjnych - głosowanie - 09.-16.09.2013
V.   Ogłoszenie wyników konsultacji - 30.09.2013

UTW wygrywa !

 Chór Seniora „Jawor" występował po raz czwarty w Wiośnie Artystycznej Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Chrzanowie. Oprócz chóru były przedstawione wyroby rękodzieła artystycznego przygotowane przez grupę manualną JUTW i przedstawiono wiersze o seniorach i majowych odczuciach pt  „A w sercu ciągle maj". 


To spotkanie na  długo zapadnie w pamięci uczestnikom, gdyż udało im  się zdobyć puchar i dyplomy za artystyczną działalność Jaworznickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku .

Największą zasługę w tym wyróżnieniu mają chórzyści wraz z instruktorem, panią Ireną Skakuj, która swoją metodą nauczania i wymaganiami doprowadziła do sukcesu.

niedziela, 9 czerwca 2013

GKS remisuje na zakończenie

GKS Tychy- Bogdanka Łęczna 0:0


Sędziował: Michał Zając (Sosnowiec).

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Mańka, 19. Kopczyk Ż, 21. Balul, 31. Chomiuk Ż - 7. Małkowski, 3. Babiarz, 4. Žunić Ż, 6. Bukowiec (62, 9. Folc), 25. Rocki (73, 18. Wawoczny) - 11. Bąk (85, 10. Szczęsny). Trener Piotr Mandrysz.

Bogdanka Łęczna: 22. Prusak - 44. Stefańczyk, 10. Sołdecki, 5. Midzierski, 6. Pielach - 11. Oziemczuk (75, 14. Kusiak), 4. Nikitović (7, 20. Gamla), 7. Nowak, 9. Szałachowski, 24. Renusz - 18. Paluch. Trener Piotr Rzepka.

Widzów: 250.


Po tym spotkaniu  trener Piotr Mandrysz oświadczył na konferencji prasowej, że jest to jego 
ostatni mecz  w roli szkoleniowca tyskiej drużyny. Szkoleniowiec z Rybnika prowadził GKS przez dwa sezony. Zaczął od potyczki z Górnikiem Wałbrzych, a skończył na Bogdance Łęczna. 
Marynarka była szczęśliwa

Mandrysz zdradził, że na ostatni mecz sezonu założył specjalną marynarkę. - Miałem ją też na sobie dwa lata temu, gdy po raz pierwszy usiadłem na trenerskiej ławce GKS-u. Wygraliśmy wtedy 1:0 z Górnikiem Wałbrzych, a jedynego gola strzelił Bartek Babiarz. Dziś Bartek też mógł postawić kropkę nad i, bo w doliczonym czasie  gry  miał świetną okazję - uśmiechał się Mandrysz.

 Dziękuję piłkarzom, o których mogę wypowiadać się tylko dobrze lub bardzo dobrze.Dziękuję najbliższym współpracownikom - trenerom Tomaszowi Rogali i mojemu asystentowi Bartkowi Bobli. To dzięki ich pracy , a może przede wszystkim dzięki ich pracy, jesteśmy dziś drużyną, a nie zespołem anonimowych piłkarzy bez stadionu - mówił Mandrysz.
Szkoleniowiec zdradził, że był pewny, że odejdzie już od 1 marca! - Zimą umówiłem się z panią prezes, że czekam na sygnał do końca lutego w sprawie ewentualnego przedłużenia umowy. Ten nie przyszedł, więc sprawa była dla mnie jasna. Nie mówiłem o tym głośno, bo jednak zespół wciąż nie był wtedy pewny utrzymania. Zdarzały się już przypadki, że trener żegnał się z drużyną z wyprzedzeniem i zespół się sypał. Chciałem tego uniknąć - dodał.

Szkoleniowiec podkreślał, że szóste miejsce w pierwszej lidze to wielki sukces tyskich piłkarzy. - Mamy trzecią defensywę w lidze. Strzeliliśmy 44 gole - co jak na drużynę, która gra tylko na wyjazdach, to dobry wynik. Dochowaliśmy się trzech młodzieżowych reprezentantów Polski. Nie mówiliśmy, że odważnie stawiamy na młodzież, tylko to robiliśmy - podkreślał.

Nie ma jeszcze pewności, kto  zastąpi Mandrysza na stanowisku, dezycja ta będzie dopiero  znana  pod koniec miesiąca.  Nieoficjalnie mówi się o Tomaszu Fornaliku, Dariuszu Fornalaku i Mirosławie Smyle.


W ostatnim meczu sezonu I ligi 2012/13, piłkarze GKS Tychy bezbramkowo zremisowali z Bogdanką Łęczna. Tyszanie ostatecznie uplasowali się na 6  w tabeli.I ligi. 

Przed rozpoczęciem sobotniego spotkania w Jaworznie, wiadomo było, że tyski zespół rozgrywki zakończy na miejscach od szóstego do ósmego. Bez względu na wynik meczu z Bogdanką, pierwszy sezon po osiemnastu latach przerwy na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy, GKS ten sezon mógł  zaliczyć do bardzo udanych o czym świadczą uzyskane wyniki.

Samo spotkanie do porywających nie należało, jednak w kilku sytuacjach, stworzonych przez obie ekipy, gole mogły paść. Po jednej z okazji, w 22. minucie, futbolówka minęła nawet linię bramkową, po strzale Michała Gamli, ale arbiter uznał, że jeden z piłkarzy gości przy tym uderzeniu znajdował się na pozycji spalonej.

Chwilę później do dośrodkowania Piotra Rockiego z rzutu rożnego doszedł Tomasz Balul, jednak będąc tyłem do bramki główkował obok prawego słupka. Środkowy defensor GKS w 34. minucie gry ponownie stanął przed szansą, ale tym razem trafił prosto w bramkarza Bogdanki. W końcówce pierwszej połowy mocnym strzałem z dystansu postraszył Michał Renusz. Futbolówka minęła jednak poprzeczkę tyskiej bramki.

Tuż po przerwie świetnej okazji nie wykorzystał Bartłomiej Babiarz, którego precyzyjnym podaniem obsłużył Maciej Mańka.  Babiarz miał jeszcze  szansę  już w doliczonym czasie gry, kiedy to po błędzie zawodników z Łęcznej strzelił minimalnie obok słupka.

Wobec porażki Dolcanu Ząbki z GKS Katowice, tyski zespół zakończył sezon 2012/13 na doskonałym, szóstym miejscu w tabeli. „Trójkolorowi” okazali się najlepszą drużyną, z tegorocznych beniaminków. Z kolei awans do T-Mobile Ekstraklasy wywalczyli gracze Zawiszy Bydgoszcz i Cracovii a więc drużyny zaprzyjaźnione z tyską drużyna  Kolejny sezon 2013/2014 GKS Tychy swoje mecze w roli gospodarza będzie rozgrywał na Stadionie Miejskim w Jaworznie.



   Pomeczowe wypowiedzi 

Bartłomiej Babiarz: Spotkanie rzeczywiście nie było prowadzone w najwyższym tempie. Co więcej, lekka przewaga była po stronie Bogdanki. Ostatni występ nie może jednak przysłonić całego sezonu, który mieliśmy bardzo dobry. Szósta lokata to najlepsze miejsce spośród beniaminków. Żałuję zadyszki w połowie rundy wiosennej, bo mogliśmy skończyć na jeszcze wyższej pozycji. Gratulacje dla Zawiszy i Cracovii za awans, chociaż chyba wszyscy byli już przekonani, że Termalica nie zmarnuje przewagi. Osobiście jestem zadowolony ze swojej postawy. Szczególnie wiosną, gdzie parę spotkań rozegrałem jako ofensywny pomocnik i zdobyłem trzy bramki. Miło słyszeć pochwały, ale na dobry wynik zapracowała cała drużyna.

Maciej Mańka: Chcieliśmy godnie pożegnać się z kibicami, ale też z tym, można powiedzieć, debiutanckim sezonem. Wywalczyliśmy jeden punkt, po bardzo ciężkim meczu, bo Bogdanka zawiesiła nam tutaj wysoko poprzeczkę. Kończymy te rozgrywki na bardzo dobrym, szóstym miejscu, które przed ich rozpoczęciem na pewno wzięlibyśmy w ciemno. Niezwykle cieszę się, że mogłem być członkiem tego zespołu.




sobota, 8 czerwca 2013

Dni Jaworzna coraz bliżej!


Dni Jaworzna 2013 zbliżają się wielkimi krokami. Tej wiosny, oprócz porcji znakomitej muzyki, przygotowany program obfituje w moc wydarzeń, które rozpoczną się już 8 czerwca występem Stanisławy Celińskiej podczas corocznego Festynu Elżbietańskiego.

     Kulminacyjne obchody świętowania przez  jaworznian przypadają od 14-16 czerwca. Tegoroczna oferta to emocje związane przede wszystkim z koncertem gwiazd –jaworznianie będą mieli okazje posłuchać m.in. Krystyny Prońko, Rafała Brzozowskiego, którego koncert odbędzie się  16 czerwca o godz. 20 w Hali Widowiskowo- Sportowej. Nie zabraknie również rodzimych artystów, czyli  znanych z telewizyjnego show sióstr Kasi i Ewy Goławskich.

Poza częścią koncertową, na uwagę zasługuje organizowany II Jaworznicki rajd Nordic Walking, który odbędzie się 15 czerwca w Parku Lotników. W trakcie trwania rajdu będzie można również przeprowadzić bezpłatne badania profilaktyczne. Impreza podczas pierwszej edycji cieszyła się sporym zainteresowaniem, gdyż wystartowało ponad 200 amatorów aktywnego spędzania czasu.

    Oprócz tego począwszy od 8 czerwca w mieście odbędzie wiele imprez towarzyszących czyli Festynu Rodzinnego, w którego programie  czeka wiele atrakcji  dla najmłodszych mieszkańców mi.n blok sportowy, pokazy strażackie  oraz gry i zabawy. 

poniedziałek, 3 czerwca 2013

Szymon Hołownia w Jaworznie

   W Miejskiej Bibliotece Publicznej swoja obecnością zaszczycił znany i lubiany przez telewidzów Szymon Hołownia. Dziennikarz a zarazem publicysta  odwiedził nasze miasto w związku z publikacja swej najnowszej ksiązki pt "Last minute. 24 godziny chrześcijaństwa na świecie". Wizyta miała charakter autorski, choć nie zabrakło ciekawych opowieści i anegdot  ze świata mediów oraz tematów typowo religijnych. 

   Spotkanie, które  trwało blisko dwie godziny w audytorium jaworznickiej książnicy zgromadziło wielu czytelników oraz ludzi, którzy po prostu chcieli zobaczyć "Pana z TVN-u". 

Szymon Hołownia m.in  prowadził audycje w Radiu Białystok Radiu Vox FM, współpracował z Radiem PiN. W 2006 był prowadzącym program Po prostu pytam w TVP1. W latach 2007–2012 był dyrektorem programowym stacji telewizyjnej Religia.tv. W stacji tej prowadził etyczny talk-show Między sklepami nadawany z centrum handlowego Złote Tarasy w Warszawie (2007-2010), Bóg w wielkim mieście (2010) a także Ludzie na walizkach (od 2009). Od września 2007 prowadzi przegląd prasy w Dzień Dobry TVN. Od 2008 roku razem z Marcinem Prokopem współprowadził w telewizji TVN cztery edycje programu Mam talent!
W grudniu 2012 uruchomił portal internetowy Stacja 7





- Reportaż i wywiad to moje ulubione gatunki dziennikarskie - mówił podczas spotkania w Jaworznie Szymon Hołownia. - Wywiad to rozmowa z innym człowiekiem, musi być żywa. Ważne, aby przygotować sobie tylko pierwsze pytanie. Kolejne mają wyniknąć z rozmowy - podkreślał. Wspominał wywiady, które przeprowadzał do swoich książek. - Z każdym rozmówcą rozmawia się inaczej - wyjaśniał.

Pierwsza wizyta,ale nie ostatnia
    Szymon Hołownia w Jaworznie z sentymentem wspominał swoje książki jak np. "Last Minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie". Warto dodać, że  aby ją napisać, wybrał się on w daleką podróż do RPA. 

W bibliotece w Jaworznie zaproszony gość  wspominał  również swoją pracę i przeżycia, jakie towarzysza mu podczas dalekich wojaży.

- Uwielbiam rozmawiać z ludźmi, poznawać ludzkie historię, ich losy, słuchać głosu, jakim je opowiadają. To jest warte wszystkich pieniędzy, czasu i wszystkiego - stwierdził.

Religia ponad wszystko
     Wszyscy doskonale znamy  Szymona Hołownie  przede wszystkim z  programu "Mam talent", "Między sklepami" i "Ludzie na walizkach". Polacy czytają jego książki takie jak np. "Monopol na zbawienie", "Tabletki z krzyżykiem" czy "Bóg. Życie i twórczość". Dziennikarz współpracuje również z "Dzień dobry" TVN, gdzie prowadzi codzienny przegląd prasy.
Hołownia podczas spotkania wspomniał również o swojej Fundacji "Kasisi", która pomaga chorym i bezbronnym dzieciom w Afryce.  Hołownia to przykład człowieka, który pomimo czasami napotkanych  trudności robi "swoje"  nie oglądając się za siebie brnie do przodu. Wszystkie książki Szymona są o tematyce religijnej,  i związane są  z katolicyzmem  oraz wiarą w Jezusa Chrystusa.

Pytania czas zacząć
      Po spotkaniu przyszedł upragniony czas na zadawanie pytań, które były ciekawe a momentami trudne, lecz redaktor Hołownia bez problemu znalazł odpowiedź na kazde z nich. Nie obyło się bez autografów i dedykacji podczas podpisywania jego ostatniej książki  "Last Minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie".  Miejska Biblioteka  Publiczna zaprasza już wkrótce na kolejne spotkanie  w ramach "Literackich delicji".


Hołownia w rozmowie z Anną Ptaszkiewicz z MBP.

niedziela, 2 czerwca 2013

Dymisja trenera Gabigi i refleksja

Trener Radosław Gabiga po przegranym  meczu ze Swornicą Czarnowąsy 2:1 podał się do dymisji. Na razie nie wiadomo jeszcze kto poprowadzi drużynę w ostatnich meczach sezonu, ale "tymczasowy" trener ma być znany do środy 5 czerwca. 





Poniżej  wypowiedź trenera Gabigi   po sobotnim pojedynku ze Swornicą.


- Nie mam już siły do tego wszystkiego, właściwie po meczu w Łaziskach już zrezygnowałem, ale w szatni zawodnicy tej dymisji nie przyjęli. Gdzieś tam w głębi duszy powiedziałem sobie po meczu z Łaziskami, że mam dość, chłopcy jednak przekonali mnie, żebym poczekał do soboty i zobaczymy co będzie. No i można powiedzieć, że zobaczyliśmy... Jestem już tym wszystkim zmęczony, chyba czas tutaj na jakieś nowe pomysły. Ja nie będę się tłumaczył licznością kadry i kolejnymi zawodnikami, których tracimy. Trzeba zachować minimum przyzwoitości. Ja chcę zachować się z honorem i nie czekać do następnego meczu. Szkoda, tylko że to się dzieje przed ważnym dla mnie meczem z Górnikiem Wesoła, Jestem bardzo zmęczony całym okresem przygotowawczym, tym co się działo w zimie, nie potrafię już przyjąć następnych ciosów, bo zbyt dużo już ich na siebie wziąłem. Chciałem podziękować wszystkim kibicom, szczególnie tym, którzy byli dzisiaj na meczu. To są kibice, którzy mimo tego co my prezentujemy na boisku i mimo tego wszystkiego co się dzieje są razem z klubem. Raz jeszcze chciałem podziękować tym prawdziwym kibicom Szczakowianki, którzy przez ten sezon wspierali moją drużynę".- źródło Jaworznianin.pl

  Trenerowi należą się słowa uznania za wykonaną pracę, gdyż jeszcze przed rozpoczęciem rundy wiosennej szczaksa mogła nie wystartować w rozgrywkach ze względu na problemy organizacyjne. Niestety "jeśli nie ma materiału to i i krawiec nic nie uszyje"tak najłatwiej podsumować kończąca się rundę w wykonaniu naszej druzyny.Kibice doskonale zdawali sobie sprawę, jak może wyglądać gra tej wiosny w wykonaniu podopiecznych Gabigi niestety wszyscy liczyli na cud, który nie nadszedł. lecz Czara goryczy przelała się po  sobotniej   mizernej grze gospodarzy, która  zaowocowała dymisją. 
Mizeria i wstyd
    Obserwując wczorajszy mecz na Stadionie Miejskim Szczakowianki  ze Swornicą Czarnowąsy 1:2 na własne oczy   przekonałem się, że większości zawodnikom  nie zależy już na wynikach i kibicach, którzy pomimo kryzysu wierzą w tą drużynę. Ta  rudna powinna się już dawno zakończyć dla niektórych piłkarzy, którzy swoją postawą i brakiem zaangażowania zapominają nadchodzącym o jubileuszu 90- lecia klubu. Nadzieja umiera ostatnia, jak mawia klasyk, ale w przypadku biało czerwonych to już tylko iluzja.


 Pełen bilans trenera Radosława Gabigi w barwach Szczakowianki.  Pod wodzą trenera Gabigi Szczakowianka rozegrała 26 meczy ligowych i dwa pucharowe. Jego bilans zamyka się w 9 zwycięstwach, 9 remisach i 10 porażkach (9-8-9 w III lidze i 0-1-1 w Pucharze Polski), jego podopieczni poza tym strzelili podczas jego kadencji 35 bramek tracąc równocześnie 36 Za kadencji trenera Gabigi w Szczakowiance zadebiutowało aż 24 zawodników a w sumie barwy klubowe reprezentowało aż 33 piłkarzy co najprawdopodobniej jest rekordowym wynikiem w historii klubu. W momencie jego rezygnacji Szczakowianka zajmowała 8. miejsce w ligowej tabeli.